Observator » Ştiri politice » Elena Udrea nu vrea sa faca parte din conducerea PDL

Elena Udrea nu vrea sa faca parte din conducerea PDL

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.03.2013, 15:21 | Modificat la 25.03.2013, 15:39

Elena Udrea a declarat ca nu va face parte din viitoare conducere PDL. Deputatul a precizat ca va ramane intr-o echipa care sa continue lupta cu USL, relateaza Antena 3.

"Personal nu voi face parte din conducerea viitoare a partidului, daca situatia va ramane asa cum este acum, si cred ca asa va ramane, insa vom ramane o echipa in PDL care va continua sa se lupte cu USL. Consider ca trebuie sa construim in continuare pentru PDL", a declarat Elena Udrea.

Deputatul PDL a facut aceste precizari dupa ce Theodor Stolojan a declarat ca Udrea trebuie sa isi asume infrangerea de la alegerile pentru presedintia partidului.

Foto: Intact images

Articolul continuă după reclamă