Observator » Sănătate » Gimnastica, benefică din primele luni de viață. Exerciții pentru o dezvoltare armonioasă

Gimnastica, benefică din primele luni de viață. Exerciții pentru o dezvoltare armonioasă

Antonia Gasparovici | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.10.2020, 12:20 | Modificat la 05.10.2020, 14:57

Gimnastica pentru bebeluşi este benefică din foarte multe puncte de vedere. Bebeluşul poate fi dus în cabinetul unui specialist chiar de la varsta de o luna şi fiecare exerciţiu pe care îl face îl va ajuta mai târziu şi va influenţa procesul de dezvoltare.

  • Foarte important este ca părinţii să ţină cont de vârsta copilului.
  • Exerciţiile trebuie lăsate în grija specialiştilor pentru că, incorect făcute, pot fi cauzele unor accidente.

Reporterul Observator, Antonia Gasparovici, a întrebat specialiştii ce presupune, mai exact, gimnastica pentru bebeluşi. Aflaţi mai multe din amterialul video prezentat mai sus.