A murit din inconştienţa unor şoferi
Un bărbat a plătit cu viaţa pentru inconştienţa altor doi şoferi. Unul conducea un tractor nesemnalizat, celălalt o limuzină. cu 180 de kilometri pe oră.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un bărbat a plătit cu viaţa pentru inconştienţa altor doi şoferi. Unul conducea un tractor nesemnalizat, celălalt o limuzină. cu 180 de kilometri pe oră.
Bărbatul de 56 de ani s-a trezit din senin cu o maşină în faţă. Şi n-a mai apucat s-o evite. De vină n-ar fi însă şoferul care a pătruns pe contrasens. Omul tocmai lovise un tractor.
Accidentul s-a produs datorită pătrunderii pe carosabil a unui tractor agricol, nesemnalizat. Acesta a fost tamponat din spate de către un autoturism care se deplasa în direcţia Bucureşti
Limuzina pe care o conducea l-a protejat dar s-a transformat în acelaşi timp într-un proiectil mortal pentru celălalt şofer. Pompierii şi medicii l-au găsit fără puls în autoturismul distrus. Bărbatul care a intrat în tractor şi-a pierdut un deget.
Şi tractoristul a fost dus la spital. Nu pentru că l-ar fi durut ceva. Poliţiştii au vrut să vadă dacă a băut înainte să se urce la volan. Acesta e cercetat acum pentru ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă. Dacă medicii vor găsi alcool în proba de sânge la dosarul penal va fi adăugată încă o acuzaţie.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰