Observator » Ştiri sociale » A vrut să se omoare la spital

A vrut să se omoare la spital

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.11.2014, 16:35 | Modificat la 20.11.2014, 17:04

La 76 de ani, femeia a aflat că în urma unui accident vascular cerebral va rămâne pe jumătate de corp paralizată. La doar câteva ore după ce medicii au anunţat-o, bătrâna a scris un bilet în care spunea cine să o ducă înapoi acasă.

La 76 de ani, femeia a aflat că în urma unui accident vascular cerebral va rămâne pe jumătate de corp paralizată. La doar câteva ore după ce medicii au anunţat-o, bătrâna a scris un bilet în care spunea cine să o ducă înapoi acasă. 

Fără vlagă, dar în viaţă, bătrâna cu un trup firav, imobilizată pe o targă, este dusă de la Urgenţe la secţia de neurologie. Acolo era internat de o săptămână, după un accident vascular cerebral. Azi-dimineaţă, după ce medicii i-au spus că va rămâne paralizată, femeia a clacat.

În cursul acestei dimineţi, doamna şi-a aplicat o lovitură cu cuţitul.

Articolul continuă după reclamă

Acum, bătrâna a ajuns din nou în grija medicilor de la Neurologie dar va primi şi ajutorul unui psiholog.