Observator » Ştiri sociale » Absolventii de Politie, fara grade si fara job pana in decembrie

Absolventii de Politie, fara grade si fara job pana in decembrie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.06.2013, 14:51 | Modificat la 27.06.2013, 15:52

Absolventii de Politie, promotia 2013, nu vor avea grad si loc de munca pana la sfarsitul anului

Acordarea gradelor profesionale sau militare pentru absolventii Academiei de Politie "Al. I. Cuza" si repartizarea acestora la unitati au fost amanate de Guvern pana in luna decembrie.

Articolul continuă după reclamă

Amanarea a fost decisa prin ordonanta de urgenta aprobata in sedinta de miercuri a Cabinetului. Executivul spune ca aceste masuri se iau pentru incadrarea in cheltuielile de personal in limita alocata pentru acest an.

In perioada cuprinsa intre absolvire si acordarea gradelor, absolventii vor beneficia de asigurari sociale de sanatate, fara plata contributiei.

Sursa: Antena 3.

Pe acelaşi subiect

Foto: Intact Images