Observator » Ştiri sociale » Academia de Studii Economice din Bucuresti, luata cu asalt de absolventii de liceu

Academia de Studii Economice din Bucuresti, luata cu asalt de absolventii de liceu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.07.2012, 19:17 | Modificat la 15.07.2019, 20:20

Pentru un loc la o facultate buna, se dau batalii. La ASE, mii de tineri s-au calcat in picioare doar ca sa ajunga sa-si depuna dosarul. Cativa n-au rezistat in imbulzeala si au lesinat. Nici inscrierea la Medicina nu s-a facut pasnic. Dovada ca facultatile cu staif raman o tinta, chiar daca avem tot mai putini absolventi cu bac.

Pentru un loc la o facultate buna, se dau batalii. La ASE, mii de tineri s-au calcat in picioare doar ca sa ajunga sa-si depuna dosarul. Cativa n-au rezistat in imbulzeala si au lesinat. Nici inscrierea la Medicina nu s-a facut pasnic. Dovada ca facultatile cu staif raman o tinta, chiar daca avem tot mai putini absolventi cu bac.