Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Accident CUMPLIT, în curtea casei. Medicii s-au îngrozit când l-au găsit pe bărbat: "I-a rupt coloana în mai multe locuri"

Un bărbat în vârstă de 40 ani din Izbuc, comuna Cărpinet, a ajuns în stare foarte gravă la spital.

de Redactia Observator

la 31.10.2017 , 16:32

Un bărbat în vârstă de 40 ani din Izbuc, comuna Cărpinet, a ajuns în stare foarte gravă la spital, marţi, după ce a fost prins într-un dispozitiv improvizat cu care tăia lemne în propria curte.

Din primele informaţii, bărbatul s-ar fi apropiat prea mult de utilajul care era legat cu o curea la motorul tractorului şi a fost tras şi răsucit în jurul tamburului, suferind multiple fracturi ale coloanei vertebrale.

„Echipajul medical l-a găsit în stare gravă. Practic dispozitivul l-a învârtit şi i-a rupt coloana în mai multe locuri, afectându-i măduva spinării”, a precizat şeful SMURD-UPU Bihor, dr. Hadrian Borcea.

Articolul continuă după reclamă

Bărbatul a fost preluat de elicopterul SMURD şi transportat la Spitalul Clinic de Urgenţă din Timişoara, unde va fi internat la Secţia de Traumatologie.

sursa: ebihoreanul.ro

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Faptele grave de corupţie nu ar trebui să se prescrie. Sunteţi de acord cu premierul Bolojan?
Observator » Ştiri sociale » Accident CUMPLIT, în curtea casei. Medicii s-au îngrozit când l-au găsit pe bărbat: "I-a rupt coloana în mai multe locuri"