Accident cumplit şi inexplicabil azi-noapte, lângă Dej
Un şofer a intrat cu maşina pe contrasens, în faţa unei cisterne iar impactul a fost devastator. Bărbatul de 36 de ani, aflat la volanul autoturismului a murit pe loc. Pasagera din dreapta a fost grav rănită. Un paramedic ce trecea prin zonă a readus-o în simţiri şi a îngrijit-o până la sosirea echipajelor de salvare.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un şofer a intrat cu maşina pe contrasens, în faţa unei cisterne iar impactul a fost devastator. Bărbatul de 36 de ani, aflat la volanul autoturismului a murit pe loc. Pasagera din dreapta a fost grav rănită. Un paramedic ce trecea prin zonă a readus-o în simţiri şi a îngrijit-o până la sosirea echipajelor de salvare.
Şoferul cisternei a încercat să evite impactul. A tras atât de tare de volan încât s-a răsturnat în şanţul de pe marginea drumului. Şi el a ajuns în grija medicilor, dar cu răni uşoare. Femeia din autoturism este însă în stare gravă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰