Observator » Ştiri sociale » Acţiunea ANAF din Portul Constanţa a dat doar 61 de amenzi într-o lună

Acţiunea ANAF din Portul Constanţa a dat doar 61 de amenzi într-o lună

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.03.2019, 13:08 | Modificat la 02.03.2019, 16:55

Mult-lăudata acţiune ANAF din Portul Constanţa nu a avut efectul scontat! Timp de o lună, cei 100 de inspectori care au făcut controale peste controale au aplicat doar 61 de amenzi.

Mult-lăudata acţiune ANAF din Portul Constanţa nu a avut efectul scontat! Timp de o lună, cei 100 de inspectori care au făcut controale peste controale au aplicat doar 61 de amenzi.

Operațiunea Tomis din portul Constanta nu a adus prea multi bani la bugetul de stat. Timp de o lună, 100 de inspectori au reușit să dea doar 61 de amenzi.

Suma este infimă in raport cu evaziunea din Portul Constanța. Un singur inspector a aplicat in acest timp sancțiuni in valoare de 16.000 de lei.

Articolul continuă după reclamă