Observator » Ştiri sociale » Alarma falsa cu bomba la Tribunalul Ilfov

Alarma falsa cu bomba la Tribunalul Ilfov

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.03.2013, 16:30 | Modificat la 19.03.2013, 16:42

Alarma cu bomba astazi, la Tribunalul Ilfov. Cladirea a fost evacuata de urgenta in jurul pranzului, dupa ce un individ a sunat la secretariatul instantei si a anuntat ca este o bomba in institutie.

Salile de judecata au fost evacuate de urgenta si procesele suspendate. Strada a fost izolata de politisti si jandarmi timp de aproape doua ore. Pirotehnistii chemati la fata locului au stabilit in urma verificarilor ca nu a fost vorba decat de o gluma proasta.

„S-au reluat sedintele de judecata, judecata se desfasoara in mod normal, toate procesele au fost reluate conform programarilor. Nu s-a amanat niciun dosar. Toate dosarele se judeca”, a declarat Roxana Petcu, presedintele Triunalului Ilfov.

Articolul continuă după reclamă