Observator » Ştiri sociale » Ambulanțierii din Corabia care au furat combustibil, în fața instanței

Ambulanțierii din Corabia care au furat combustibil, în fața instanței

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.12.2018, 17:52 | Modificat la 07.12.2018, 17:53

A început procesul şoferilor de ambulanţă acuzaţi că au furat motorină din ambulanţele pe care le conduceau! Cei 13 angajaţi ai ambulanţei Corabia, acuzaţi că mergeau cu viteză redusă la urgenţe pentru a ascunde furtul de combustibil, au apărut în faţa magistraţilor pentru prima dată.

A început procesul şoferilor de ambulanţă acuzaţi că au furat motorină din ambulanţele pe care le conduceau! Cei 13 angajaţi ai ambulanţei Corabia, acuzaţi că mergeau cu viteză redusă la urgenţe pentru a ascunde furtul de combustibil, au apărut în faţa magistraţilor pentru prima dată.

Niciunul din ei nu recunoaşte acuzaţiile aduse de procurori. Şi avocatul şoferilor susţine nevinovăţia clienţilor săi. Mai mult, acesta spune că probele strânse de procurori nu sunt concludente.