Observator » Ştiri sociale » Animalele salbatice, hranite de vanatori pe timpul iernii

Animalele salbatice, hranite de vanatori pe timpul iernii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.01.2013, 09:14 | Modificat la 12.06.2017, 18:35

Gerul si zapada nu le dau dureri de cap doar oamenilor. Animalele salbatice au si mai mult de suferit. Ar muri de foame, daca vanatorii nu le-ar duce mancare in padure. Numai in prahova, vanatorii au pregatit sute de tone de porumb, fan si cartofi pentru caprioare, mistreti si alte animale salbatice.

Gerul si zapada nu le dau dureri de cap doar oamenilor. Animalele salbatice au si mai mult de suferit. Ar muri de foame, daca vanatorii nu le-ar duce mancare in padure. Numai in prahova, vanatorii au pregatit sute de tone de porumb, fan si cartofi pentru caprioare, mistreti si alte animale salbatice.