Observator » Ştiri sociale » Arhiepiscopul Buzaului si al Vrancei a murit

Arhiepiscopul Buzaului si al Vrancei a murit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.01.2013, 07:20 | Modificat la 17.09.2018, 12:45

Biserica Ortodoxa Romana este in doliu. Arhiepiscopul Buzaului si al Vrancei a murit aseara, la putin timp dupa ce a oficiat o slujba religioasa la Biserica Sfantul Ioan din Buzau. Inalt preasfintitul Parinte Epifanie Norocel a facut infarct in drum spre o manastire din Vrancea. Cei care il insoteau au sunat la 112, dar medicii nu l-au mai putut resuscita. Arhiepiscopul va fi inmormantat joi.

Biserica Ortodoxa Romana este in doliu. Arhiepiscopul Buzaului si al Vrancei a murit aseara, la putin timp dupa ce a oficiat o slujba religioasa la Biserica Sfantul Ioan din Buzau. Inalt preasfintitul Parinte Epifanie Norocel a facut infarct in drum spre o manastire din Vrancea. Cei care il insoteau au sunat la 112, dar medicii nu l-au mai putut resuscita. Arhiepiscopul va fi inmormantat joi.