Observator » Ştiri sociale » Aruncaţi de pe motocicletă, după o ciocnire violentă cu un autoturism, în Cluj

Video Aruncaţi de pe motocicletă, după o ciocnire violentă cu un autoturism, în Cluj

Alex Prunean | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.09.2021, 08:27 | Modificat la 05.09.2021, 16:47

Accident grav, seara trecută, într-o intersecţie din localitatea Floreşti, judeţul Cluj. Un autoturism a lovit o motocicletă aruncând atât conducătorul acesteia, cât şi o pasageră din spate pe şosea.

La sosirea echipajelor medicale, atât motociclistul de 28 de ani, cât şi pasagera, o tânără în vârstă de 25 de ani, erau conştienţi, dar avea răni multiple. Cei doi au fost transportaţi de urgenţă la spital.

Şoferul autoturismului, un bărbat de 32 de ani, a scăpat teafăr. Cauza accidentului rămâne până acum necunoscută. Nici şoferul, nici conducătorul maşinii nu consumaseră alcool.