Observator » Ştiri sociale » Bacău: Un bărbat a sunat de sute de ori la 112! Motivul este incredibil

Bacău: Un bărbat a sunat de sute de ori la 112! Motivul este incredibil

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.03.2014, 22:13 | Modificat la 20.03.2014, 22:40

În vârstă de 54 de ani, un băcăuan a fost amendat cu 500 de lei după ce, în câteva ore, a sunat de 115 ori la numărul de urgenţă 112

În urma investigaţiilor, bărbatul din comuna Vultureni a fost amendat, acesta sunând la 112 pentru că îi făcea plăcere să înjure poliţiştii. “Bărbatul în cauză a găsit o metodă de refulare, şi anume aducerea de injurii oamenilor legii”, a declarat Narcisa Butnaru, purtător de cuvânt al Poliţiei Judeţene Bacău, conform Antena3.

Peste 75% dintre apelurile la numărul de urgent s-au dovedit a fi false, în ultimul an.