Bărbat din Arad, electrocutat în timp ce încerca să scoată bani de la un bancomat
Păţanie incredibilă a unui arădean! Omul susţine că a fost electrocutat, în momentul în care încerca să scoată o sumă de bani de la un bancomat. Şocul a fost atât de puternic, încât bărbatul se simte rău chiar şi acum, la câteva zile de la incident. A fost la medic, a depus plângere la poliţie, a sesizat Protecţia Consumatorului şi speră acum ca autorităţile să ia măsuri.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Păţanie incredibilă a unui arădean! Omul susţine că a fost electrocutat, în momentul în care încerca să scoată o sumă de bani de la un bancomat. Şocul a fost atât de puternic, încât bărbatul se simte rău chiar şi acum, la câteva zile de la incident. A fost la medic, a depus plângere la poliţie, a sesizat Protecţia Consumatorului şi speră acum ca autorităţile să ia măsuri.
Bărbatul încerca să scoată bani dintr-un bancomat situat în localitatea hunedoreană Baia de Criş. În clipa în care a tastat codul PIN a simţit furnicături în deget, iar ATM-ul i-a blocat cardul.
În primul moment, omul nici nu a înţeles ce i s-a întâmplat.
O vecină din localitate a fost martora la tot ceea ce a păţit.
Culmea este că bărbatul nu şi-a recuperat nici acum cardul.
Imediat după incident, bărbatul a mers la poliţia din localitate ca să depună o plângere. Şi-a scos de la medicină legală un certificat şi este hotărât să acţioneze în judecată banca sau firma care administrează bancomatul respectiv.
Arădeanul speră acum să i se facă dreptate, dar mai ales ca nimeni să nu mai treacă prin ceea ce a trecut el.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰