Observator » Ştiri sociale » Bărbat din Târgovişte bătut şi jefuit, după ce a luat o mașină la ocazie

Bărbat din Târgovişte bătut şi jefuit, după ce a luat o mașină la ocazie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.08.2019, 10:59 | Modificat la 17.08.2019, 11:00

Un bărbat din Târgovişte a fost atacat seara trecută după ce a vrut să apeleze la autostop în lipsa transportului în comun, indisponibil la acea oră. Taximetristul de ocazie l-ar fi bătut şi l-ar fi lăsat fără toţi banii pe care îi avea asupra lui, spune omul.

Un bărbat din Târgovişte a fost atacat seara trecută după ce a vrut să apeleze la autostop în lipsa transportului în comun, indisponibil la acea oră. Taximetristul de ocazie l-ar fi bătut şi l-ar fi lăsat fără toţi banii pe care îi avea asupra lui, spune omul.

Bărbatul voia să ajungă acasă, dar a sfârşit abandonat în stradă. Agresorul a fost prins la scurt timp şi neagă toate acuzaţiile, dar riscă acum să ajungă după gratii. Victima sa şi-a recuperat banii, în cele din urmă.