Observator » Ştiri sociale » Băută la volan, violentă cu polițiștii

Băută la volan, violentă cu polițiștii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.05.2015, 08:57 | Modificat la 23.05.2015, 10:17

Supărată că poliția a oprit-o dintr-o cursă inconștientă o femeie băută a făcut scandal la sediul IML

Supărată că poliția a oprit-o dintr-o cursă inconștientă o femeie băută a făcut scandal la sediul IML

Femeia înjură, loveşte şi se zbate în mâinile poliţiştilor. Trebuie să fie calmă, ca să i se poată stabili alcoolemia. Circul se încheie la sediul Institutului de Medicină Legală, dar continuă la serviciul accidente uşoare.

În final, i se stabileşte o alcoolemie mult peste limita legală: 1,17 miligrame de alcool în aerul expirat. După multe jigniri încasate, poliţiştii au întocmit un dosar penal pe numele ei pentru conducerea sub influenţa băuturilor alcoolice.

Articolul continuă după reclamă