A răsunat Bucovina la Balul de Lăsatul Secului. Peste 500 de gospodari s-au prins în hore
Cântă cucu' bată-l vina, de răsună-n Bucovina! De la Câmpulung Moldovenesc, ca să audă toată ţara, peste 500 de mândre şi feciori au chiuit, au încins hore şi au petrecut până în zori la Balul Lăsatului de Sec. Un eveniment cu tradiţie în zonă care adună oameni cu mic cu mare, de la localnici şi până la musafiri îndrăgostiţi de Bucovina. Două condiţii au avut oaspeşii: port popular şi, obligatoriu, încălţăminte cât mai comodă.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cântă cucu' bată-l vina, de răsună-n Bucovina! De la Câmpulung Moldovenesc, ca să audă toată ţara, peste 500 de mândre şi feciori au chiuit, au încins hore şi au petrecut până în zori la Balul Lăsatului de Sec. Un eveniment cu tradiţie în zonă care adună oameni cu mic cu mare, de la localnici şi până la musafiri îndrăgostiţi de Bucovina. Două condiţii au avut oaspeşii: port popular şi, obligatoriu, încălţăminte cât mai comodă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰