Observator » Ştiri sociale » Cand pisica nu-i acasa! Politia in concediu!

Cand pisica nu-i acasa! Politia in concediu!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.04.2010, 13:45 | Modificat la 04.10.2019, 17:40

Intr-un sat precum Bogdanita, din Vaslui, suntem tentati sa credem ca politistii n-au prea multa treaba: se mai fura cate un animal dintr-o curte, sau mai trebuie potolita cate o cearta la unicul bar din sat. Dar ce te faci insa daca cei doi politisti care asigura linistea publica pentru peste doua mii de persoane intra concomitent in concediu?

Intr-un sat precum Bogdanita, din Vaslui, suntem tentati sa credem ca politistii n-au prea multa treaba: se mai fura cate un animal dintr-o curte, sau mai trebuie potolita cate o cearta la unicul bar din sat. Dar ce te faci insa daca cei doi politisti care asigura linistea publica pentru peste doua mii de persoane intra concomitent in concediu?