Canicula sufoca Romania
Mai ca ne-am sufocat, ieri, din cauza caniculei. Codul portocaliu este inca valabil pentru noua judete din vest, iar restul tarii e sub cod galben de temperaturi extreme. Au fost aproape 40 de grade la umbra. Zeci de oameni au cazut lesinati pe strada.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Mai ca ne-am sufocat, ieri, din cauza caniculei. Codul portocaliu este inca valabil pentru noua judete din vest, iar restul tarii e sub cod galben de temperaturi extreme. Au fost aproape 40 de grade la umbra. Zeci de oameni au cazut lesinati pe strada.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰