Observator » Ştiri sociale » Cat dam la stat

Cat dam la stat

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.01.2010, 19:44 | Modificat la 24.03.2019, 21:25

Tot mai saraci. Si statul ne ia tot mai multe taxe. Ministerul Muncii nu renunta, de exemplu, la taxarea angajatilor platiti pe contracte de drepturi de autor. Ministrul Mihai Seintan a venit cu o noua propunere. Crunta - ca angajatii sa-si plateasca integral CAS.

Tot mai saraci. Si statul ne ia tot mai multe taxe. Ministerul Muncii nu renunta, de exemplu, la taxarea angajatilor platiti pe contracte de drepturi de autor. Ministrul Mihai Seintan a venit cu o noua propunere. Crunta - ca angajatii sa-si plateasca integral CAS.