Observator » Ştiri sociale » Clătitele enorme şi papanaşii înecaţi în smântână şi dulceaţă, două dintre motivele pentru reveni pe litoral

Clătitele enorme şi papanaşii înecaţi în smântână şi dulceaţă, două dintre motivele pentru reveni pe litoral

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.09.2018, 15:19 | Modificat la 11.09.2018, 15:20

Pe lângă mare şi soare, sezonul estival a mai însemnat ceva pentru turiştii veniţi pe litoralul românesc: dulciurile! Clătitele enorme cu tot felul de umpluturi şi papanaşii înecaţi în smântână şi dulceaţă sunt doar două dintre motivele pentru oamenii au promis că vor reveni şi anul viitor la malul Mării Negre.

Pe lângă mare şi soare, sezonul estival a mai însemnat ceva pentru turiştii veniţi pe litoralul românesc: dulciurile! Clătitele enorme cu tot felul de umpluturi şi papanaşii înecaţi în smântână şi dulceaţă sunt doar două dintre motivele pentru oamenii au promis că vor reveni şi anul viitor la malul Mării Negre.