Observator » Ştiri sociale » Colind inedit in fata primariei din Craiova!

Colind inedit in fata primariei din Craiova!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.12.2011, 14:24 | Modificat la 25.12.2020, 19:35

Un barbat din Craiova, insotit de mai multi prieteni, a mers astazi la primarie sa-l colinde pe angajati. Urarile lor insa s-au transormat mai degraba in plangeri. Oamenii sunt nemultumiti ca de 20 de ani, o cladire construita ilegal nu a fost demolata. Barbatul a ales aceasta forma sa le aminteasca functionarilor din primarie de aceasta problema nerezolvata, ca sa nu aibe nevoie de autorizatie de protest. Pentru colindat, in Romania, nu ainevoie de niciun fel de aprobare. Colindatorii incomozi spera ca macar in anul care vine, sa fie pusa in aplicare sentinta judecatoreasca, de demolare a cladirii construite fara autorizatie pe magistrala de gaze a Craiovei.

Un barbat din Craiova, insotit de mai multi prieteni, a mers astazi la primarie sa-l colinde pe angajati. Urarile lor insa s-au transormat mai degraba in plangeri. Oamenii sunt nemultumiti ca de 20 de ani, o cladire construita ilegal nu a fost demolata. Barbatul a ales aceasta forma sa le aminteasca functionarilor din primarie de aceasta problema nerezolvata, ca sa nu aibe nevoie de autorizatie de protest. Pentru colindat, in Romania, nu ainevoie de niciun fel de aprobare. Colindatorii incomozi spera ca macar in anul care vine, sa fie pusa in aplicare sentinta judecatoreasca, de demolare a cladirii construite fara autorizatie pe magistrala de gaze a Craiovei.