Observator » Ştiri sociale » Dacii furate pentru a fi valorificate la centrele de fier vechi

Dacii furate pentru a fi valorificate la centrele de fier vechi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.06.2011, 07:17 | Modificat la 27.12.2017, 17:30

O Dacie veche e bine sa o paziti mai ceva ca pe o masina scumpa, ultimul tip. V-ati putea trezi fara ea pentru ca niste baieti iuti la mana s-au gandit ca este o adevarata afacere sa duci Dacii la fier vechi. Aseara au fost prinsi in Bucuresti doi barbati care cu asa ceva se ocupau. Politistii i-au saltat exact cand erau pe punctul sa mai lase un bucurestean fara masina de suflet.

O Dacie veche e bine sa o paziti mai ceva ca pe o masina scumpa, ultimul tip. V-ati putea trezi fara ea pentru ca niste baieti iuti la mana s-au gandit ca este o adevarata afacere sa duci Dacii la fier vechi. Aseara au fost prinsi in Bucuresti doi barbati care cu asa ceva se ocupau. Politistii i-au saltat exact cand erau pe punctul sa mai lase un bucurestean fara masina de suflet.