Observator » Ştiri sociale » De ce ne simtim rau cand oscileaza temperatura

De ce ne simtim rau cand oscileaza temperatura

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.07.2010, 08:11 | Modificat la 01.07.2018, 16:15

E rau cand e foarte cald, e rau si cand e prea frig, dar cand trecem brusc de la temperaturi mici la unele mari si invers parca ametim de tot. Ii e ceva organismului sa sa obisnuiasca si noua sa trecem de starea aceea de somnolenta.

E rau cand e foarte cald, e rau si cand e prea frig, dar cand trecem brusc de la temperaturi mici la unele mari si invers parca ametim de tot. Ii e ceva organismului sa sa obisnuiasca si noua sa trecem de starea aceea de somnolenta.