Observator » Ştiri sociale » Demolări controlate în Galaţi

Demolări controlate în Galaţi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.04.2014, 13:22 | Modificat la 28.04.2014, 13:46

Au fost explozii controlate la combinatul siderurgic din Galaţi. Un turn de răcire cât un bloc cu 12 etaje a fost aruncat în aer şi pus la pământ în câteva secunde. Iar detonările nu se vor opri aici.

 Reprezentanţii combinatului au anunţat că vor mai demola o serie de structuri învechite, care reprezintă un pericol pentru angajaţi şi pentru mediu. Combinatul din Galaţi funcţionează acum cu un singur furnal, Furnalul 5, recent modernizat.