Observator » Ştiri sociale » Scandal la Pasajul Domneşti. Proprietarii îşi strigă nemulţumirea privind despăgubirile

Scandal la Pasajul Domneşti. Proprietarii îşi strigă nemulţumirea privind despăgubirile

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.05.2018, 13:11 | Modificat la 03.05.2018, 14:14

Au început demolările pentru pasajul Domnești! Proprietarii au primit despăgubiri de 23 de milioane de lei.

Au început demolările pentru pasajul Domnești! Proprietarii au primit despăgubiri de 23 de milioane de lei.

Pasajul rutier Domneşti care va decongestiona traficul de pe Prelungirea Ghencea începe să prindă formă. Azi au început demolările clădirilor din zonă care trebuie să facă loc pasajului. Proprietarii imobilelor şi ai terenurilor sunt împărţiţi în 2 tabere: unii spun că imobilele au fost insuficient evaluate, alţii spun ca nu au fost anuntaţi de demolări.