Diabetul, inamicul invizibil
In timp ce unii copii incep sa se bucure de viata, altii invata sa o pastreze. Desi o boala fara durere fizica, diabetul provoaca rani ireversibile. Copiii insulino-dependenti duc o alta viata, greu de inteles, chiar si de un adult sanatos. Este viata in care cel mai bun prieten a devenit seringa.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
In timp ce unii copii incep sa se bucure de viata, altii invata sa o pastreze. Desi o boala fara durere fizica, diabetul provoaca rani ireversibile. Copiii insulino-dependenti duc o alta viata, greu de inteles, chiar si de un adult sanatos. Este viata in care cel mai bun prieten a devenit seringa.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰