Observator » Ştiri sociale » După revolta ciobanilor, Dacian Cioloş permite oilor să pască în voie şi în această iarnă

După revolta ciobanilor, Dacian Cioloş permite oilor să pască în voie şi în această iarnă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.12.2015, 19:33 | Modificat la 16.12.2015, 20:08

Au coborât pe păşunea Parlamentului şi şi-au câştigat dreptul să meargă în continuare la păşunat. După revolta ciobanilor de ieri, premierul Dacian Cioloş a hotărât să permită oilor să pască în voie şi în această iarnă

Au coborât pe păşunea Parlamentului şi şi-au câştigat dreptul să meargă în continuare la păşunat. După revolta ciobanilor de ieri, premierul Dacian Cioloş a hotărât să permită oilor să pască în voie şi în această iarnă

A amânat aplicarea legii până în aprilie şi, între timp, caută o soluţie care să mulţumească pe toată lumea. În faţa guvernanţilor a stat, ieri, şi Dumitru Bărbuş. Baci de-o viaţă, în Teleorman.

Are 800 de oi şi s-ar duce încă o dată la Casa Poporului, dacă va fi nevoie.

Articolul continuă după reclamă