Observator » Ştiri sociale » Exod de turiști către munte, stațiunile sunt arhipline

Exod de turiști către munte, stațiunile sunt arhipline

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.01.2020, 07:43 | Modificat la 03.01.2020, 14:22

Sărbătorile continuă, aşadar, iar pentru milioane de români - şi vacanţa. Exodul a fost către munte, unde staţiunile sunt arhipline. La Rânca, sute de iubitori ai sporturilor de iarnă au stat pe pârtie până aproape de miezul nopţii. Cei care nu au schiat s-au încălzit cu vin fiert ori ceai fierbinte. Şi în Vatra Dornei, turiştii au dat petrecerile din pensiuni tot pe pârtie.

Sărbătorile continuă, aşadar, iar pentru milioane de români - şi vacanţa. Exodul a fost către munte, unde staţiunile sunt arhipline. La Rânca, sute de iubitori ai sporturilor de iarnă au stat pe pârtie până aproape de miezul nopţii. Cei care nu au schiat s-au încălzit cu vin fiert ori ceai fierbinte. Şi în Vatra Dornei, turiştii au dat petrecerile din pensiuni tot pe pârtie.