Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Femeia care a murit luată de viitură, la Vaslui, încerca să-și salveze păsările din calea apelor

O femeie de 75 de ani care a fost luată de viitură, la Vaslui, în timp ce încerca să-și salveze păsările din ogradă, a fost găsită moartă, după ore întregi de căutări disperate.

de Ana Maria Ghiarasim

la 23.06.2020 , 12:17

Femeia care a murit luată de viitură, la Vaslui, încerca să-și salveze păsările din calea apelor Femeia care a murit luată de viitură, la Vaslui, încerca să-și salveze păsările din calea apelor - ISU Vaslui
  • Tragedia a avut loc luni seară, când femeia încerca să își adune păsările din calea apelor.
  • Trupul femeii a fost găsit abia marți dimineață, în apa râului Elan.

Tragedia a avut loc luni, în localitatea Gușiței, comuna Dimitrie Cantemir, atunci când femeia încerca să își adune păsările din calea apelor. A fost luată de viitura care, spun salvatorii, în unele locuri a fost peste un metru.

Pompierii au pornit în căutarea ei, însă nu au avut succes luni seară. Abia marți dimineață au găsit trupul femeii, în râul Elan.

Acesta a fost dus de ape pe o distanţă de aproximativ cinci kilometri.

Articolul continuă după reclamă

„În această dimineaţă (marţi dimineaţa – n.r.), la ora 09.50, persoana dată dispărută a fost găsită decedată în apa râului Elan”, potrivit ISU Vaslui. 

Poliţia a preluat ancheta şi se fac cercetări pentru a stabili circumstanţele şi cauza producerii decesului femeii.

Citește și:
Ana Maria Ghiarasim Like

Ana-Maria Ghiarasim are o experienţă în presa online de mai bine de 10 ani, iar din martie 2020 este Editor de Content la Observatornews.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi hotărât cu cine votaţi pentru Primăria Capitalei?
Observator » Ştiri sociale » Femeia care a murit luată de viitură, la Vaslui, încerca să-și salveze păsările din calea apelor