Observator » Ştiri sociale » Focul face victime în Siberia

Focul face victime în Siberia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.04.2015, 07:31 | Modificat la 13.04.2015, 08:53

Patru oameni au murit din cauza incendiilor de vegetaţie declanşate, de câteva zile, în sudul Siberiei

Patru oameni au murit din cauza incendiilor de vegetaţie declanşate, de câteva zile, în sudul Siberiei

Peste 20 de sate şi chiar orăşele au fost afectate de flăcări, potrivit ministerului rus al situaţiilor de urgenţă. O mie de pompieri sunt mobilizaţi pentru stingerea incendiilor.