In Romania este mai avantajos sa fi somer
E mai avantajos sa fii somer in Romania decat sa mergi in fiecare zi la lucru. O arata cel mai recent studiu facut de Blocul National Sindical potrivit caruia 80 la suta dintre someri raman. someri. Unii pentru ca nu-si gasesc de lucru, altii chiar prefera acest statut. Usor de crezut daca luam exemplul unui domn din Targu Mures care incaseaza lunar din somaj cat altii intr-un an de munca.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
E mai avantajos sa fii somer in Romania decat sa mergi in fiecare zi la lucru. O arata cel mai recent studiu facut de Blocul National Sindical potrivit caruia 80 la suta dintre someri raman. someri. Unii pentru ca nu-si gasesc de lucru, altii chiar prefera acest statut. Usor de crezut daca luam exemplul unui domn din Targu Mures care incaseaza lunar din somaj cat altii intr-un an de munca.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰