Observator » Ştiri sociale » Casă mistuită de flăcări în Stulpicani, după ce a fost lovită de un fulger (Video)

Casă mistuită de flăcări în Stulpicani, după ce a fost lovită de un fulger (Video)

Andreea Petrescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.07.2020, 16:22 | Modificat la 27.07.2020, 17:00

Codul roșu de vreme severă a făcut primele pagube în județul Suceava. O casă din comuna Stulpicani, satul Negrileasa, a luat foc după ce a fost lovită direct de un trăsnet.

  • A fost cod roșu de vremea rea în Suceava
  • O gospodărie, cuprinsă de flăcări

O laterală a casei a fost cuprinsă imediat de flăcările care s-au extins cu rapiditate iar construcția, în mare parte din lemn, a fost distrusă. Patru autospeciale și mai multi pompieri s-au luptat cu flăcările. Și o mașină SMURD a fost trimisă la fața locului.

Casă în flăcări în comuna  Stulpicani, satul Negrileasa

Tot pe timpul codului roșu, din cauza unei ploi torențiale, cinci gospodării din comuna Ostra au fost inundate și oamenii au cerut ajutorul pompierilor pentru a scoate apa din curți si grădini.

Articolul continuă după reclamă