Observator » Ştiri sociale » Încep lucrările la Autostrada Sebeș- Turda

Încep lucrările la Autostrada Sebeș- Turda

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.10.2014, 18:44 | Modificat la 29.10.2014, 18:47

Lucrările de execuţie la Autostrada Sebeş-Turda vor începe până la sfârşitul lunii noiembrie, în prezent lucrându-se la realizarea drumurilor tehnice şi la descărcările arheologice

Lucrările de execuţie la Autostrada Sebeş-Turda vor începe până la sfârşitul lunii noiembrie, în prezent lucrându-se la realizarea drumurilor tehnice şi la descărcările arheologice 

Directorul Direcţiei Regionale de Drumuri şi Poduri (DRDP) Cluj, Eugen Cecan, a declarat, miercuri, în cadrul unei vizite de lucru pe şantierul Autostrăzii Sebeş-Turda, că se va lucra la acest proiect şi în lunile decembrie şi ianuarie în cazul în care condiţiile meteo vor permite, relatează Mediafax

Autostrada va fi dată în folosință, cel mai devremeîn luna decembrie a anului viitor

Articolul continuă după reclamă