Observator » Ştiri sociale » Ionut, tânărul subofiţer care s-a sinucis în Constanţa a fost înmormântat

Ionut, tânărul subofiţer care s-a sinucis în Constanţa a fost înmormântat

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 17.06.2015, 19:11 | Modificat la 17.06.2015, 19:27

Şi-a îndeplinit visul din copilărie, apoi şi-a luat viaţa. Ionut, tânărul subofiţer de 24 de ani care s-a sinucis în Constanţa, a fost înmormântat. Cortegiul funerar a fost însoţit de sirena poliţiei, iar colegii lui Ionuţ au venit îmbrăcaţi în uniforme.

Şi-a îndeplinit visul din copilărie, apoi şi-a luat viaţa. Ionut, tânărul subofiţer de 24 de ani care s-a sinucis în Constanţa, a fost înmormântat. Cortegiul funerar a fost însoţit de sirena poliţiei, iar colegii lui Ionuţ au venit îmbrăcaţi în uniforme. 

Toţi sunt în stare de şoc şi nimeni nu înţelege de ce băiatul şi-a pus capăt zilelor. Câţiva apropiaţi spun că Ionuţ avea datorii la cămătari şi că ar fi căzut în patima jocurilor de noroc.

Anchetatorii cred, însă, că Ionuţ şi-a luat singur viaţa. Abia întors dintr-o misiune, tânărul s-a oprit mai întâi la birou, să-şi ia arma acasă. Un lucru neobişnuit, într-o zi normală. Cu arma din dotare s-a împuşcat duminică după-amiază, în apartamentul din Constanţa, la câţiva metri de colegul lui.

Articolul continuă după reclamă

Ionuţ părea un tip echilibrat şi trecuse toate testele psihologice, din luna martie. Câţiva apropiaţi spun, însă, că poliţistul şi-ar fi vândut de curând laptopul pentru a face rost de bani pentru jocurile de noroc. Şi că ar fi avut şi datorii la cămătari. Colegii lui vor stabili ce s-a întâmplat cu adevărat.