Observator » Ştiri sociale » La Balea Lac e iarna in toata regula! Turistii pot profita de aerul curat de pe partii

La Balea Lac e iarna in toata regula! Turistii pot profita de aerul curat de pe partii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.04.2013, 19:30 | Modificat la 27.04.2013, 19:51

Cine s-a incins deja de atata soare mai are o sansa la iarna. La Balea Lac e iarna in toata regula, iar turistii care au ales sa-si petreaca zilele libere pe creste de munte, pot profita si acum de aerul curat de pe partii

Dacă în oraşe e vară în toată regula, la peste 2.000 de metri altitudine, iarna nu se da dusă. Sunt doar noua grade celsius la Bâlea, vântul bate cu putere, iar stratul de zăpadă măsoară peste un metru.

Pentru a se mai putea bucura de iarnă şi de pârtii, mulţi dintre turişti au ales să-şi petreacă sărbătorile, la Bâlea Lac.

Turiştii spun că se vor întoarce la aici si de Paşti pentru a mai profita de stratul de zăpadă.

Articolul continuă după reclamă