Observator » Ştiri sociale » Locuitorii unei comune din Argeş și-au construit singuri un dispensar modern

Locuitorii unei comune din Argeş și-au construit singuri un dispensar modern

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.12.2015, 07:35 | Modificat la 01.12.2015, 09:06

Vreau o ţară ca afară. O vrem cu toţii, iar în unele locuri, deja România respiră aer de schimbare în bine

Vreau o ţară ca afară. O vrem cu toţii, iar în unele locuri, deja România respiră aer de schimbare în bine. Sătui să aştepte o minune, locuitorii unei comune din Argeş au pus ban pe ban, cărămidă peste cărămidă şi au construit cu mâinile lor un dispensar modern.