Locurile de la gradinitele din Bucuresti s-au epuizat in cateva ore!
Oficial, inscrierile la gradinite au inceput astazi. Tot oficial, in Bucuresti, nu mai sunt locuri! Oricit ar vrea autoritatile sa rezolve problema, aranjamentele facute cu luni inainte functioneaza in continuare si chiar bine. Anul acesta chiar a fost suplimentat numarul de locuri cu aproape o mie, dar tot nu e suficient. In lipsa de solutii, parintii sunt nevoiti sa-si tina copiii acasa sau sa-i duca la gradinite particulare.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Oficial, inscrierile la gradinite au inceput astazi. Tot oficial, in Bucuresti, nu mai sunt locuri! Oricit ar vrea autoritatile sa rezolve problema, aranjamentele facute cu luni inainte functioneaza in continuare si chiar bine. Anul acesta chiar a fost suplimentat numarul de locuri cu aproape o mie, dar tot nu e suficient. In lipsa de solutii, parintii sunt nevoiti sa-si tina copiii acasa sau sa-i duca la gradinite particulare.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰