Observator » Ştiri sociale » Marinarul din Constanţa, bolnav de malarie, a murit

Marinarul din Constanţa, bolnav de malarie, a murit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.07.2015, 13:20 | Modificat la 08.07.2015, 13:46

Marinarul din Constanţa, bolnav de malarie, a murit aseară. Bărbatul, în vârstă de 62 de ani şi s-a întors de curând din Coasta de Fildeş. Cu doar câteva ore înainte, el fusese transferat, în comă, la Spitalul Victor Babeş din Bucureşti

Marinarul din Constanţa, bolnav de malarie, a murit aseară. Bărbatul, în vârstă de 62 de ani şi s-a întors de curând din Coasta de Fildeş. Cu doar câteva ore înainte, el fusese transferat, în comă, la Spitalul Victor Babeş din Bucureşti

Medicii luptă acum să-l salveze pe celălalt pacient bolnav. E vorba de un pilot de 46 de ani, din Bacău. A fost trimis cu elicopterul în capitală după 5 zile în care s-a tratat acasă de febră. Starea lui este în continuare gravă. Este în comă şi respiră cu ajutorul aparatelor.

Bărbatul s-a întors în urmă cu o săptămână din Mozambic. 

Articolul continuă după reclamă