Observator » Ştiri sociale » Martori la moartea prietenului

Martori la moartea prietenului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.12.2014, 08:18 | Modificat la 27.12.2014, 08:50

O ieşire cu prietenii în oraş i-a fost fatală unui tânăr din capitală. În drum spre casă, băiatul de 20 de ani, a lovit în plin un copac de pe marginea unui bulevard. Mergea prea repede, spun poliţiştii.

O ieşire cu prietenii în oraş i-a fost fatală unui tânăr din capitală. În drum spre casă, băiatul de 20 de ani, a lovit în plin un copac de pe marginea unui bulevard. Mergea prea repede, spun poliţiştii. 

El a murit pe loc. Prietenul din dreapta sa a scăpat ca prin minune cu răni care nu-i pun viaţa în pericol. Martori la filmul tragediei au fost alţi patru prieteni ai lor, care-i urmau într-o altă maşină.

Vehiculul s-a izbit violent de un copac de pe marginea drumului. Maşina a devenit un ghem de fiare, în care şoferul a rămas prizonier. Doar un miracol a făcut ca prietenul său, care era pe scaunul din dreapta, să supravieţuiască.

Articolul continuă după reclamă

Pentru familia tânărului mort şi prietenii săi, cu care a ieşit pentru ultima dată în oraş, Crăciunul va rămâne o sărbătoare a durerii.