Observator » Ştiri sociale » Masinile pe motorina, o adevarata belea pentru proprietari. Timbrul de mediu este cu aproape o mie de euro mai scump pentru autoturismele diesel

Masinile pe motorina, o adevarata belea pentru proprietari. Timbrul de mediu este cu aproape o mie de euro mai scump pentru autoturismele diesel

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.02.2013, 19:30 | Modificat la 01.04.2018, 14:10

Le vand sau nu, masinile pe motorina au devenit o adevarata belea pentru proprietari. Timbrul de mediu este cu aproape o mie de euro mai scump pentru acest tip de combustibil. Taxa se calculeaza diferit, iar motoarele diesel au tras lozul necastigator.

Le vand sau nu, masinile pe motorina au devenit o adevarata belea pentru proprietari. Timbrul de mediu este cu aproape o mie de euro mai scump pentru acest tip de combustibil. Taxa se calculeaza diferit, iar motoarele diesel au tras lozul necastigator.