Observator » Ştiri sociale » Medici acuzati de malpraxis in Craiova

Medici acuzati de malpraxis in Craiova

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.06.2011, 16:14 | Modificat la 25.04.2019, 23:50

O familie din Craiova acuza medicii de la Spitalul de Boli infectioase din oras de neglijenta! Un tanar de 30 de ani a fost lasat sa moara cu zile iar doctorii nu si-au dat interesul sa-i salveze viata, spune sora acestuia. Cand barbatul era in agonie, a fost tratat de o asistenta cu doua lingurite cu dulceata. Pe certificatul de deces, cauza mortii e scrisa negru pe alb: bronhopneumonie.

O familie din Craiova acuza medicii de la Spitalul de Boli infectioase din oras de neglijenta! Un tanar de 30 de ani a fost lasat sa moara cu zile iar doctorii nu si-au dat interesul sa-i salveze viata, spune sora acestuia. Cand barbatul era in agonie, a fost tratat de o asistenta cu doua lingurite cu dulceata. Pe certificatul de deces, cauza mortii e scrisa negru pe alb: bronhopneumonie.