Observator » Ştiri sociale » Medicii de la Spitalul Judetean din Timisoara i-au montat unui tanar un plaman artificial

Medicii de la Spitalul Judetean din Timisoara i-au montat unui tanar un plaman artificial

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.02.2013, 19:38 | Modificat la 06.02.2019, 14:55

Pentru prima oara in Romania, medicii au apelat la un "plaman artificial". A fost singurul lucru pe care l-au mai putut face pentru a tine in viata un tanar din Timisoara. Astfel, barbatul a castigat TIMP in lupta cu o infectie grava. Medicii au astfel la dispozitie inca o luna pentru a-i salva viata.

Pentru prima oara in Romania, medicii au apelat la un "plaman artificial". A fost singurul lucru pe care l-au mai putut face pentru a tine in viata un tanar din Timisoara. Astfel, barbatul a castigat TIMP in lupta cu o infectie grava. Medicii au astfel la dispozitie inca o luna pentru a-i salva viata.