Observator » Ştiri sociale » Militarii români participă la forţa de menţinere a păcii în Mali

Militarii români participă la forţa de menţinere a păcii în Mali

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.02.2020, 07:50 | Modificat la 26.02.2020, 13:46

Românii îşi riscă viaţa peste graniţe în misiunile forţelor armate internaţionale. Militarii noştri participă în această perioadă la forţa de menţinere a păcii care se desfăşoară sub egida ONU în Mali, unde fiecare zi e o provocare în adevăratul sens al cuvântului.

  • Fiecare zi e o provocare în adevăratul sens al cuvântului.
  • Militarii participă la forţa de menţinere a păcii care se desfăşoară sub egida ONU în Mali.

Românii îşi riscă viaţa peste graniţe în misiunile forţelor armate internaţionale. Militarii noştri participă în această perioadă la forţa de menţinere a păcii care se desfăşoară sub egida ONU în Mali, unde fiecare zi e o provocare în adevăratul sens al cuvântului. Alături de ei este şi colega noastră Corina Matlinschi. Aflaţi mai multe din materialul video de mai sus.