Observator » Ştiri sociale » Fiscul vrea să ia toate averile la control! Românii ar putea fi obligaţi să-şi facă declaraţii de patrimoniu (VIDEO)

Fiscul vrea să ia toate averile la control! Românii ar putea fi obligaţi să-şi facă declaraţii de patrimoniu (VIDEO)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.08.2017, 19:34 | Modificat la 02.08.2017, 21:53

Toţi românii ar putea fi obligaţi, în curând, să îşi declare averea. După impozitul pe cifra de afaceri şi taxa de solidaritate, ministerul Finanţelor ar vrea acum ca toţi contribuabilii să depună declaraţii de patrimoniu.

Toţi românii ar putea fi obligaţi, în curând, să îşi declare averea. După impozitul pe cifra de afaceri şi taxa de solidaritate, ministerul Finanţelor ar vrea acum ca toţi contribuabilii să depună declaraţii de patrimoniu.