Observator » Ştiri sociale » Natura s-a dezlănţuit la Bistriţa

Natura s-a dezlănţuit la Bistriţa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.09.2015, 08:30 | Modificat la 05.09.2015, 09:24

După câteva zile de caniculă natura s-a dezlănţuit la Bistriţa.Într-o clipă, norii au întunecat cerul, şi a început vijelia iar Locuitorii au trăit clipe de coşmar. Unul dintre ei chiar şi-a văzut moartea cu ochii, atunci când un acoperiş al unui bloc de zece etaje s-a prăbuşit chiar lângă el

 După câteva zile de caniculă natura s-a dezlănţuit la Bistriţa.Într-o clipă, norii au întunecat cerul, şi a început vijelia iar Locuitorii au trăit clipe de coşmar. Unul dintre ei chiar şi-a văzut moartea cu ochii, atunci când un acoperiş al unui bloc de zece etaje s-a prăbuşit chiar lângă el.

Acoperişul, smuls de furia furtunii s-a prăbuşit peste băncile din parc, chiar lângă un bărbat dornic să se răcorească.

Furtuna fusese de mult aşteptată de bistriţeni. Dar urgia i-a luat pe neaşteptate. Cerul s-a înnorat brusc, a început să tune, iar vântul a măturat totul în cale

Articolul continuă după reclamă

Deoarece nu era asigurat, oamenii vor trebui să refacă acoperişul cu banii lor.