Observator » Ştiri sociale » O masina a Postei a fost jefuita de indivizi cu cagule, inarmati

O masina a Postei a fost jefuita de indivizi cu cagule, inarmati

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.05.2013, 11:17 | Modificat la 16.05.2013, 11:29

O masina a Postei Romane a fost jefuita pe DN 15, in dreptul comunei Bargaoani. Hotii i-au amenintat cu armele pe angajatii postei si au luat un sac de bani, relateaza ziarul Adevarul.

Politia Neamt este in alerta. Masina transporta valori de la Piatra Neamt spre Roman, iar in aceasta dimineata, a fost oprita de doua masini care au creat o ambuscada.

Hotii care purtau cagule i-au amenintat pe sofer si pe insotitor si au luat un sac de bani.

Operatiunea de prindere a acestora a fost denumita „Navodul”.

Articolul continuă după reclamă

Foto: flickr.com/photos/postaromana