O nouă secție de transplant hepatic la Spitalul Sfânta Maria din Capitală
Ficatul prelevat la Oradea de doctorul Zamfir a inaungurat cea de-a doua secţie de transplant hepatic din ţară.
De azi înainte, operaţia realizată până acum la Institutul Fundeni va fi făcută şi în Spitalul Sfânta Maria din Capitală.
