Observator » Ştiri sociale » O nouă secție de transplant hepatic la Spitalul Sfânta Maria din Capitală

O nouă secție de transplant hepatic la Spitalul Sfânta Maria din Capitală

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.03.2014, 16:43 | Modificat la 07.03.2014, 16:55

Ficatul prelevat la Oradea de doctorul Zamfir a inaungurat cea de-a doua secţie de transplant hepatic din ţară.

De azi înainte, operaţia realizată până acum la Institutul Fundeni va fi făcută şi în Spitalul Sfânta Maria din Capitală.